Croatian English French German Hungarian Italian Portuguese Spanish

Posjet naših učenika i učitelja Turskoj

U sklopu Erasmus+ projekta u kojem naša škola u Hlebinama sudjeluje zajedno sa školama iz Španjolske, Turske i Poljske, prošli smo tjedan proveli u Turskoj.

Četvero učenika, Magdalena Belec, Petra Veriga, Renato Čajkulić i Goran Potočnjak i njihovi učitelji Ksenija Varović, Dunja Valenčak, Ana Tustonjić Dombaj i Vedran Janković od 19.11. do 26.11.2017. proveli su u Turskoj razmjenjujući znanja sa ostalim partnerima. Domaćin iz glavnog grada Turske, Ankare, potrudio se pokazati nam njihove povijesne, kulturne i geografske zanimljivosti ove orijentalne zemlje. Posjetili smo nekoliko svjetski poznatih muzeja, etno-sela, mauzolej tvorca moderne Turske Mustafe Kemal Ataturka. Vrhunac razgledavanja ove pretežno azijske zemlje je posjet nacionalnom parku Cappadocia koji je sa svojim Fairy Chimneys (vilinim dimnjacima) ostavio sve nas bez daha. Lokacija je to na kojoj se snimalo i mnogo poznatih filmova. Naravno, na bazarima se kupilo puno suvenira za uspomenu, a poslikali smo i preko 5000 fotografija.

Hlebine, 27.11.2017.

 

Designed by: Logo Georg